Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přistávací poplatky aneb překvapení v Milovicích

5. 3. 2012

Tak v sobotu jsme s kolegou z letiště dohodli krátký výlet do Milovic za kolegou, co si nedavno přivezl letadlo z itálie. Chtěli jsme to okouknout ale nechtělo se nám letět jen do Milovic. Byl by to jen krátký let ze Slanýho. Rozhodli jsme, že poletíme ze Slanýho do Milovic logicky přes Příbram. Byl jsem tam jen párkrát a co tam oteřeli tu novou luxusní budovu tak vlastně ani jednou. V sobotu odpoledne azuro, ke startu připraveno Asso a Zenair, celkem tři lidi. Let do Příbrami krásnej a po přistání přivítání místními a jejich zvědavé okukování Assa potěšilo. Hospůdka otevřená, sice měli jen čaj a horalku ale dobrý. V kanceláři přístup vstřícný, výše přistávacích poplatků 50kč za letadlo, takže standart za poskytnuté služby (asfalt super, afis, restauračka a tak).

Po vypytí čaje nástup do letadel a let do Milovic přes Točnou a Říčany. Let probíhal super. U Milovic jsme potkali rogalo s rekordmanem Honzou Bémem a pak už okruh a přistání na docela hrbolatý a špatně ,, posekaný asfalt " ( tráva ze spár jak prase) dráhy plochy slz Milovice, rovnou k výjezdu ke kamarádovu hangáru. Tam už na nás kamarád čekal a nafukoval se u nového letadla. Následovalo přivítání a okukování nového éra.

Asi za pět minut se přiřítila oktávka a z ní vystoupil jakýsi člověk, který vzezřením i chováním připomínal neomylného supevelitele z topgunu. Představil se jako zástupce a zmocněnec majitelů už vlastně skoro  téměř hotového a  již brzy supercertifikovaného, možná i nadnárodního letiště v Milovicíh. Na všechny strany ze sebe sypal hromady informací z leteckýc předpisů a ve finále zahlásil, že přijel vybrat přistávací poplatky. Na otázku kolipatobude oznámil

240,- kč vč. DPH. z jedno letadlo

Jsme zvyklí na ledacos a poplatkům se nebráníme ale tohle nám shodilo čelisti k zemi. Nechápali jsme proč máme za to ,,nic" platit takovýhle peníz. Jak říkám reálný poplatek bych pochopil ale tohle? Opět vodopád předpisových norem a výtahú z předpisu. No, nemlčeli jsme, ale aby dal pokoj jsme to zaplatili ale vzali jsme ji příjmový doklad. Co nás dále překvapilo bylo, že ani místní piloti nevěděli že by se najednou vybírali takovéhle poplatky. Až po odletu někde v poloze po větru 09, když jsem vychladnul, jsem si uvědomil, že jsem se dal lehce a měl mistra odpálkovat protože nikde nejsou tyto poplatky za přistání zveřejněny. Po přistání jsme se dověděli, že tam od nás byla další dvě éra a dopadla stejně. 

Večer po dojetí domů další překvápko. Telefon od kamaráda z Milovic abych mu dodal ten příjmový doklad, že mi vrátí peníze protože tam popátrali a zistili, že byl asi někdo horlivější než měl být. Co si o tom myslet dál nevím. Peníze mi byly opravdu vráceny a lidé zainteresovaní okolo dění v Milovicích řeší, co to mělo znamenat a tak se snad časem dovíme víc. Člověk, který je do situace zainteresován mi zatím doporučil při letu do LKMILO nic neplatit, protože to prý není ofiko.

Informace v článku jsou buď z vlastní zkušenosti a nebo ze strany třetích lidí a není je proto možno je brát jako návod nebo oficiální doporučení.

Přeji modrou oblohu.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář